• اطلاعیه تخفیف دیر کرد
  براساس مصوبه مجمع عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد افرادی که نسبت به تسویه حساب و پرداخت بدهی خود اقدام نمایند از اعمال تخفیف در جرائم دیر کرد برخوردار خواهند شد .

 • سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامی باد

 • برگزاری مراسم روز درختکاری با حضور مدیر عامل ، هیات مدیره ، مدیران و کارکنان شرکت
  به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری مراسم جشن درختکاری ، امروز ۱۵اسفند با حضور مدیر عامل واعضاء هیات مدیره و سایر مدیران و کارکنان در یکی از پروژه های مسکن مهر (نیک سیستم)با همراهی ساکنین برگزار گردید.

 • اطلاعیه واگذاری عرصه(زمین) مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد
  به اطلاع مالکین محترم واحدهای مسکن مهر میرساند واگذاری قطعی عرصه (زمین) پروژههای مسکن مهر ب صورت نقد و اقساط آغاز گردید.

 • شهر جدید هشتگرد
  نمای زیبایی از شهر جدید هشتگرد در شب

جمعه ٠٣ آذر ١٣٩٦
اخبار > برنامه ریزی فراغت سالم برای ساکنین شهر جدید هشتگرد


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد در مورد:

برنامه ریزی فراغت سالم برای ساکنین شهر جدید هشتگرد

کودکی ونوجوانی با طعم اوقات فراغت سالم

ساعات فراغت از زمان گذشته تا كنون مورد توجه جوامع بشری بوده است و افراد فارغ از كار آن را به شكل های گوناگون و با انجام كارهای متفاوت می گذرانند.برخی ازافراداز اوقات فراغت بهره های عقلانی و انسانی و همچنین فواید مادی و معنوی برده و برخی بر اثر كارهای ناروایی كه در اوقات فراغت مرتكب می شوند چیزی جز ضررهای مادی و معنوی و زیان های جسمانی و روحی عایدشان نمی گردد. اوقات فراغت اگر در راه صحیح به كار گرفته شود موجب نشاط و مایه نیرومندی در سایر فعالیت هاست و اگر در كارهای نادرست و گناهان صرف شود می تواند خطرات بزرگ و مفاسد غیر قابل جبرانی برای فرد وجامعه به بار آورد. به گفته جامعه شناسان بیشتر جرایم و جنایاتی كه در دنیا به وقوع پیوسته است به دست افراد سالم و در اوقات فراغتشان واقع شده است.. رشد صحیح شخصیت کودک و نوجوانان با اتخاذ معیارهای درست گذران اوقات فراغت شکل می‌گیرد، با انجام فعالیت صحیح برای گذراندن اوقات فراغت حس کنجکاوی کودک و نوجوانان تقویت می‌شود.فراغت برای مؤمنان لحظه های نیایش با معبود، برای دانشمندان ساعات توفیق و تفكر و برای هنرمندان زمان ساختن و ابداع و ابتكارات می باشد پس به طور كلی اوقات فراغت را می توان مهم ترین و دل پذیرترین اوقات بشر دانست و در عین حال برای عده ای نیز این اوقات ملال آورترین لحظات است. اوقات فراغت مجموعه فعالیت هایی را در بر می گیرد كه شخص به میل و انگیزه درونی خود، خواه برای استراحت و سلامتی خواه برای تفریح و بازی، خواه برای گسترش اعتقادات، دانش و ذوق و با مشاركت آزاد اجتماعی یا بروز خلاقیت و توانایی در زمانی فارغ از تعهدات و الزامات شغلی، خانوادگی، اجتماعی، انجام میگیرد. به گفته امیرالمومنین فرصت ها چونان ابر بهاری در آسمان عمر ظاهر می گردند و به سرعت می گذرند آن كس كه از این فرصت ها استفاده نكند جز افسوس بهره ای نخواهد داشت. اوقات فراغت به معنای انجام کار و فعالیتی است که با جنبه سرگرمی و بدون هیچ گونه نفع مادی همراه باشد، اوقات فراغت باید به لحاظ روحی، شخص را تعالی بخشیده و یک فرصت صد درصدی است که بدون برنامه ریزی امکان تلف شدن آن بسیار است.

مهم‌ترین نتیجه آموزش افراد در اوقات فراغت، رضایت خاطر، کشف استعدادهای درونی و افزایش خلاقیت است.اوقات فراغت اگر بیهوده سپری نشود، فرد با تمرکز بیشتری به فعالیت می‌پردازد که حاصل آن افزایش بازده کاری و یا تحصیلی است.

به والدین توصیه می‌شود در اوقات فراغت شرایط آموزش را برای کودک و یا نوجوان فراهم کنند اما آن‌ها را مجبور به انجام یک فعالیت خاص نکنند، زیرا این امر از میزان رضایت‌مندی آن‌ها می‌کاهد.

بیکاری و عدم وجود اوقات فراغت سالم ،مهمترین عامل افزایش اعتیادوبزهکاری درنو جوانان است.خانواده ها باید برای اوقات فراغت فرزندان برنامه ریزی درست انجام دهند تا از هدر رفتن نیروی آنها وقرار گرفتن به مسیرهای انحرافی، اعتیاد و افسردگی جلوگیری شود عدم برنامه ریزی، بسیاری از افراد را به سمت نادرستی و اشتباهات سوق می دهد.اگر از اوقات فراغت به درستی استفاده شود و محتوای برنامه های ارائه شده برای اوقات فراغت سالم باشد در سلامت روانی و اخلاقی و دینی نوجوانان بسیار مؤثر بوده و از پایه های سعادت فرد، خانواده و جامعه به شمار می آید. برای داشتن جامعه ای سالم باید به اوقات فراغت جوانان بها داد در غیر اینصورت بهداشت روانی آنان دچار مشکل می شود.

ورزش به عنوان یكی از روش های گذراندن اوقات فراغت در تمام دوران زندگی به ویژه دوران نوجوانی نقش مهمی دارد. ورزش علاوه بر آن كه موجب می شود فرد مكان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت خود داشته باشد در تأمین سلامت روانی و جسمانی او نیز مؤثر بوده و بسیاری از آثار نامطلوب محیط اجتماعی، اقتصادی را می توان از طریق ورزش كاهش داد.

برنامه ریزی اوقات فراغت سالم ویژه بانوان شهر جدید هشتگرد

بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری فرهنگ یکی از مباحث مهم است و تلاش برای بهسازی فرهنگ در مسیر حرکت اقتصاد مقاومتی است که باید گفت بانوان مهمترین فرهنگ سازان جامعه ومحور اصلی خانواده هستند ونقش بانوان در این حوزه بسیار پررنگ است.

پائین بودن زمینه های برخورداری زنان از فرصت های سالم و ایمن اوقات فراغت نگران کننده است در جایی که زمینه برخورداری زنان از امکانات ورزشی و تفریحی وآموزشی پائین است اگر نتوانیم زمینه حضور بانوان در عرصه های ورزشی را فراهم کنیم با بالارفتن شاخص های طلاق و آسیب های اجتماعی در آینده روبرو خواهیم شد که تمام این نتایج از یافته های پژوهشی و دانشگاهی است ایجاد زمینه مناسب برای اوقات فراغت سالم ،توجه به سلامت زنان ،دسترسی زنان به فضای امن و قابل قبول ورزشی در توسعه جامعه نقش بسزایی داردلذا باید با حمایت بانوان زمینه های فراغت سالم وکار سالم را فراهم نموده وبا شناسایی مشاغل خانگی،صنایع دستی و مشاغل خرد شرایط فعالیت بهینه بانوان و زمینه احداث بازارچه دائمی وفصلی ویژه بانوان را نیز در شهر جدیدهشتگرد فراهم نمود.


برنامه راهبردی فراغت سالم

شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با شناسایی پتانسیلهای مجتمع های مسکونی شهر جدید هشتگرد همچون مسجد ،حسینیه ورزشگاه و واحدهای خالی موقت که باهماهنگی وکمک اعضای هیئت مدیره مجتمعها صورت گرفته است از افرادی که ساکن شهر جدید هشتگرد هستند وتوانمندیهای آموزشی در زمینه های هنری ،کارآفرینی ،خلاقیت ،مذهبی ،ورزشی ،زبان انگلیسی وسایر را داشته دعوت به همکاری می نماید تا با گذاردن دستان توانمندمان بر روی یکدیگر فراغت سالم را به ساکنین شهر جدید هشتگرد هدیه کنیم تا به حول وقوه الهی مکانهای آموزشی وسراهای محله این شهر در سالهای آتی تکمیل وواگذار گردد وادامه آموزشها پس از واگذاری سراهای محله و مکانهای مربوطه با همکاری مجدد ساکنین صورت گیرد.در صورتیکه در آموزش موارد مذکور توانمند میباشید ویا شرایط ایجاد کار آفرینی برای ساکنین شهر جدید هشتگرد را دارید به واحد اجتماعی فرهنگی ویا روابط عمومی مراجعه فرمایید.


١٦:٠١ - 1395/11/11    /    شماره : ١١٦٨    /    تعداد نمایش : ٨٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

عنوان

راه اندازی، طراحی، اجرا و بروزرسانی:  متين تايم  بهار 1393  MatinTime  2014